Od

V priemere každý druhý človek trpí nadváhou. Len máloktorému sa podarí boj s nadváhou vyhrať za pomerne krátku dobu. Väčšinou si chudnutie nadbytočných kilogramov vyžaduje niekoľko týždňov, dokonca až mesiacov. Ak ste na tento proces pripravené a nemienite ustúpiť, musíte počítať s tým, že tento proces bude náročný. Ako bojovať s nadváhou, aby sa pod vami neprehýbala jedálenská stolička?

Jesť pravidelne a menšie porcie (a samozrejme zdravšie potraviny)

Schudnúť sa vám podarí jedine vtedy, ak budete jesť pravidelne, zdravo a menšie porcie. V žiadnom prípade nejedzte dvakrát za deň a veľké porcie. Nepomôžu vám ani žiadne drastické diéty => jojo efekt. Oplatí sa investovať do kvalitnejších zdravších potravín, z ktorých dokážete pripraviť výživné a chutné jedlo. Do svojho jedálnička bezpochyby zahrňte aj viac ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov prospešných pre ľudský organizmus. Dávajte si pozor na kalorické vyprážané jedlá. Ak zhrešíte po úprave jedálnička, môžete očakávať silné bolesti žalúdka. A veru liečba opakujúcej sa bolesti žalúdka je nepríjemná. Kto to zažil, dobre vie.

Cvičte, chodievajte na prechádzky, turistikujte na horách

Bojovať s nadváhou môžete aj nasledujúcimi spôsobmi – cvičte, chodievajte na prechádzky vo svojom okolí a turistikujte na horách. Tieto pohybové aktivity vám nielenže pomôžu zabudnúť na súkromné a pracovné problémy, pomôžu vám aj schudnúť a spevnia vám postavu. Viete, že práve takýmito pohybovými aktivitami si spevníte aj prsia? Ak ste nedávno <podstúpili zväčšenie prsníkov, spevnenie prsníkov ste pripisovali zjavne tomu. Akýkoľvek pohyb pomáha každému z nás spevňovať rizikové partie ako zadok, stehná, lýtka.

Nevzdávajte sa cieľa

Bojovať s nadváhou sa vám podarí jedine vtedy, ak nepodľahnete nezdravému jedlu a pohodliu na sedačke. Nevzdávajte sa svojho cieľa. Dokonalú postavu získate len prísnym dodržiavaním plánu na chudnutie. A ten si ľahko zostavíte aj sami.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O autorovi