Od

Najmä počas zimného obdobia trávime väčšinu svojho času práve doma. Pre niektorých je to deprimujúce, pretože si nemôžu dovoliť robiť svoje obľúbené aktivity. Niektorí si práve naopak užívajú chladné zimné dni, podnikajú výlety do prírody, na lyžovačky a sústredia sa len na to, aby si užili každý jeden slnečný lúč. Aby ste sa ale doma cítili počas chladných dní naozaj príjemne, okrem toho, že budete mať neustále zapnuté podlahové kúrenie, budete si musieť kúpiť nejaké doplnky do domácnosti, ktoré vám pomôžu zútulniť priestor a navodia príjemnú atmosféru.

Voňavé doplnky

Vedeli by ste si domácnosť predstaviť bez vonnej sviečky? Vonné sviečky najčastejšie využívame práve v tomto chladnom období, kedy sa chceme hneď po príchode domu zahriať. Možno skôr preferuje hriate, punč a iný druh alkoholu. Očakávajte však, že pri konzumácii veľkého množstva alkoholických nápojov vám môže prísť zle a hlavne – oslabí sa vám imunitný systém. Pomôcť vám síce môže pestrec mariánsky. Preháňať by ste to ale tak či tak nemali.

Akonáhle ste doma, pozeráte televízor alebo sa venujete domácim prácam, myslite na zapálenie vonnej sviečky. Príjemne prevonia miestnosti, v ktorých trávite najviac času. Obohaťte svoju domácnosť vonnými sviečkami vsadenými do lampášikov. Samozrejme vyberajte najmä ekologické sviečky, ktoré neškodia zdraviu vašej rodiny a šetria životné prostredie.

Večer pod dekou s knižkou (a s partnerom)

Vykúzliť príjemné prostredie v domácnosti si dokážete aj tak, že sa so svojim partnerom/ partnerkou zakutrete pod huňatú deku, vezmete si knižku, zapnete si obľúbený film, pustíte si oddychovú hudbu a vychutnávate si spoločné chvíle. Sem- tam nezaškodí, keď nebudete robiť absolútne nič, len si vychutnávať vzácne chvíle s partnerom. Okrem oddychu pod dekou sa namočte do vane, zapáľte si vyššie spomínané vonné sviečky a užívajte si romantickú chvíľu. Ešte predtým ako si ale napustíte vaňu, overte si, či je ohrievač vody zapnutý. Studený kúpeľ cez chladné dni veru nie je to pravé orechové.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O autorovi