Od

Prečítajte si tieto rady, a udržujte zdravý pohyb a kondície v chladnom počasí.

Nenechajte sa odradiť tmavšími a chladnejšími dňami.

Celý rok ste sa snažili, pálili ste chodníky a prírodu, aby ste sa udržali vo forme, aby ste spálili čo najviac kalórií a odrazu je tu kráľovná menom Zima a prišiel škrt ? Ale to nemusí. Leto sa môže zdať na kilometre vzdialené, no tieto rady pripravené s pomocou ambasádora ,,Winter Run Series“, Tomom Craggsom, sú to, čo potrebujete pre udržanie si motivácie a nehľadania výhovoriek pred vaším cieľom.

Sparing partnerstvá      

Aj keď behanie na vlastnú päsť a byť občas sám a vetrať si hlavu je blažené, ak niekedy ťažko hľadáte motiváciu, práve partnerstvá v behu sú to, čo potrebujete. Behanie s priateľmi je nielen skvelý spôsob pre zdravú súťaživosť, učenie sa navzájom, ale aj pre nadväzovanie kontaktov.  Veľkým plusom je tiež bezpečnosť, keď v zimnom období sú ľudia náchylnejší na pošmyknutia a rôzne iné neduhy chladu, pri čom môže byť sparing partner nápomocný.

Míľniky

Ak je beh vaším hlavným pomocníkom pri udržaní si fit postavy, ale beháte bez nejakého špecifického cieľu v hlave, môže byť ťažké tvoriť kompromisy. Je dôležité sledovať zmeny na vašom tele, aj keď netrénujete pre konkrétny účel, pomôže to zostať motivovaným. Nastavenie si krátkodobých a dlhodobých cieľov môže pomôcť priniesť smerovanie a aplikovať beh ako zdravý životný štýl a príjemnú rutinu.

Zahrejte sa        

Pre mnoho z nás je práve pohodlie a teplo postelí demotivačné pri presviedčaní sa do našich obvyklých aktivít. Kým vrstvenie sa spočiatku zdá ako dobré, neskôr, keď už sme spotení býva aj iritujúce. Vždy sa dá nejaká tá vrstva zvliecť a uviazať okolo pásu, ale najlepším spôsobom ako sa vyhnúť problémom je sa zahriať už v interiéri. Jednoduché úkony ako beh na mieste, či dynamické sa preťahovanie zahreje telo a pomôže odolať zime prírodnou cestou. ,, „V chladnom počasí, zostanú kapiláry zovreté dlhšie a synoviálna tekutina, ktorá pomáha znižovať trenie v kĺboch, je viac viskózna. Dobre sa zahrejte a budete podávať lepšie výkony, “ radí Tom pri prekonávaní rizika šprintu bez prípravy v zimnom období.

Obmena cvičení

Podľa Toma, cvičenia mimo vašich behov môžu veľmi pomôcť výkonu, držaniu tela, stabilite a môže tiež pôsobiť ako prevencia pred ťaživými zraneniami. Rezistenčné cvičenia, ako joga a pilates, môžu pomôcť posilniť svaly používané pri behu a zvýšiť ich rozsah pohybu pri vašom režime.

Hydratácia

Behanie v chladnom počasí dokáže maskovať potenie a vyvolávať v nás pocit, že nepotrebujeme pitný režim. Ak chcete vyraziť do zimy uistite sa, že tomu zodpovedá aj prísun tekutín. Držte sa od energetických nápojov plných cukru a radšej si vyberte prírodné elektrolytické nápoje.

 

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
O autorovi