Od

Ani sme sa nenazdali a už je tu opäť jeseň, kedy začneme schovávať letné krátke oblečenie a začneme vyťahovať teplejšie kožušiny, šály a čiapky. Ak ste už túto nie príliš príjemnú činnosť urobili, snažte a využiť posledné pekné počasie v tomto roku a doprajte si oddych od rýchleho pracovného tempa. Jeseň je obdobím, kedy síce môžete ísť k moru, ale nebude už tak teplo, ako by ste očakávali. Preto vám ponúkneme lepšie tipy, ako stráviť dovolenku aj keď už máme jeseň.

Víkendová dovolenka v kúpeľoch (a v Maďarsku!)

Ak si šetríte dovolenku najmä na sviatky, nikto vám nebude zazlievať, že si vezmete oddych len na víkend. Ak pracujete cez týždeň, budete si musieť vziať dovolenku maximálne v piatok, poprípade si to vybavíte so svojim nadriadeným a nadrobíte si. Nielen na Slovensku máme pekné kúpele, ale aj u našich južných susedov – v Maďarsku. Zažite trošku netradičný zážitok neďaleko Balatonu a oddýchnite si na víkendovom pobyte v Maďarsku. Alebo predsa len skúste slovenské kúpele.

Vysoké Tatry a dovolenka na jeseň

Aj keď vám neostáva už moc času na turistiky (v novembri sa uzatvára väčšina turistických chodníčkov), stíhate si ešte užiť Vysoké Tatry v plnej paráde. Občas vás už môže prekvapiť sneh. Na toto ročné obdobie je to typické – z leta rovno skáčeme do zimy. Ak máte chuť zažiť oddych a wellness v Tatrách, odporúčame vám Sliezsky dom, ale ak chcete cestovať do Tatier so psíkom, bude potrebné, aby ste si zistili informácie o pobytoch so psom vo Vysokých Tatrách. Nie každý hotel umožňuje, aby boli na hotelových izbách aj psy.

Aby ste zvládli dovolenku na jeseň, nepodceňte počasie. Aj keď práve na dátumy, cez ktoré sa chystáte preč, hlásia krásne počasie, nepodceňte počasie a radšej si pribaľte hrubšie oblečenie. Treba si uvedomiť, že leto je už za nami a počasie na jeseň vie byť vrtkavé. K hrubému oblečeniu vám odporúčame si vziať do Vysokých Tatier aj vodeodolné turistické ďalekohľady, ktorým nebude vadiť ani prípadné mrholenie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O autorovi