Od

Dospelý človek by mal denne vypiť 3-4 litre tekutín. Neráta sa káva, alkohol a energetické nápoje.

Teraz v zime nemáme také nutkanie piť a je dokázané, že väčšina dospelých ľudí, ale aj detí zanedbáva pitný režim práve v zimnom období. Nezabúdajme však na to, že naše telo potrebuje tekutiny, preto sa snažte pitný režim dodržiavať, aj keď sú vonku mínusové teploty.

Chutné sáčkové čaje

V zimných mesiacoch si nevieme pitný režim predstaviť bez lahodného teplého čaju. V ponuke hypermarketov nájdete viaceré známe značky čajov, no len pár je naozaj kvalitných. Niektoré čaje nám prídu ako „mdlé“. Čaj po vylúhovaní pri správnej teplote a pri správnom množstve teplej vody nemá chuť, je mdlý.

Chutné čaje ponúka značka čajov Teekanne. V ponuke nájdete lahodné zelené, klasické čierne, chutné bylinkové, ale aj rôzne ovocné čaje. Táto značka čajov má za sebou už 130 rokov histórie. Výrobu zdokonalila a zaradila sa medzi popredné značky predávané na Slovensku.

Bylinkové čaje z usušených bylín

Kvalitný čaj si ale pripravíte aj zo sušených bylín. Odporúčame vám sušiť tieto bylinky – pamajorán, mäta, medovka, šalvia, lipa, repík, podbeľ. Z týchto bylín si pripravíte chutné čaje najmä teraz v zimnom období. Viaceré čaje dokážu posilniť imunitný systém a predchádzať tak problémom s vírusmi a baktériami. Okrem toho, že skvele chutia, chránia aj váš imunitný systém.

Džúsy

Ak máte radi „hutnejšie“ nápoje, čiže džúsy, hľadajte predovšetkým také značky, ktoré ponúkajú 100% džúsy, čiže 100% šťavy bez zbytočných konzervačných látok.

Odporúčame vám zamerať sa hlavne na ovocné šťavy Rauch. Sú to džúsy, ktoré ponúkajú čerstvosť a 100% kvalitu surovín potrebných na výrobu tejto chutnej šťavy.

Voda ako základ

A na záver to najdôležitejšie – voda. Tej by ste mali zo všetkých tekutín vypiť najviac.

Odporúčame vám ráno vypiť dva deci čistej vody z kohútika. Naštartujete svoje telo tým, že mu doplníte chýbajúce tekutiny, ktoré stratilo počas noci, keď sa zbavovalo toxických látok.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O autorovi