Od

Leto začína a sním aj čas dovoleniek a tripov k vode. Máte v pláne niečo podobné? Potom si so sebou nezabudnite pribaliť aj pár nutností, ktoré sa vám na pláži vždy zídu.

Vode-odolné spíkre

Prineste si na pláž nejaké tie basy a dobrú muziku! Na trhu sa dajú nájsť naozaj podarené malé rádiá a prehrávače, ktoré sú odolné voči vode. Populárne sú najmä tie v retro dizajne, často vybavené funkciou MP3 prehrávania.

Obuv na pláž aj do vody

Aký by to bol deň na pláži bez páru plážovej obuvi! Z hľadiska módnosti a kvality prevedenia sú skvelou voľbou plážové šľapky Adidas. Prvotriedny materiál a mäkká, rýchloschnúca stielka sľubujú dostatočné pohodlie vo vode aj na súši.

Prípravok na opaľovanie

Absolútna nutnosť bez ohľadu na to, či sa opaľujete, plávate alebo ležíte v tieni. Veľkosť ochranného faktora samozrejme závisí aj od typu vašej pleti, no nemali by ste brať nič menšie ako faktor 30. Dôležitá je nie len prvotná aplikácia, ale aj obnovenie ochrannej vrstvy vždy po opustení vody.

Balzám na pery

Spálené pery môžu byť skutočne veľmi bolestivé. Vyvarujte sa týchto nepríjemností používaním špeciálneho balzamu na pery s ochranným faktorom. Koža je najväčším orgánom ľudského tela, nezabúdajte na žiadnu z jej častí. Ani na pery.

Klobúk

Aj keď ste si na tvár aplikovali krém na opaľovanie, stále to nemusí stačiť. Pokožka vašej tváre ocení komplexnú ochranu, ktorú jej zabezpečíte napríklad štýlovým a veľkým klobúkom či pokrývkou hlavy. Klobúk zabráni, aby ste končili deň s jasne červeným spáleným nosom.

Občerstvenie

Slniečko dokáže poriadne vyžmýkať zo sily, preto so sebou na pláž noste vždy niečo malé pod zub. Ideálne ovocie či zeleninu, ktoré nezaťažia trávenie a ešte telu dodajú extra vodu naviac (melón, rajčiny, uhorky, avokádo, hrozno a pod.). Na vodu v samostatnom balení tak isto nezabúdajte.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O autorovi