Od

Neustále pribúda počet firiem, ktoré zamestnancom umožňujú pracovať z domu. Ak patríte k tejto skupine ľudí, určite ste ocenili túto možnosť, najmä ak máte deti. Aby vám ale práca išla od ruky, musíte si vytvoriť čo najideálnejšie podmienky na prácu. To, že ste doma, neznamená, že môžete odbiehať od práce k iným povinnostiam.

Vytvorte si menšiu pracovňu v domácnosti

Svoju prácu jednoducho nebudete môcť robiť z pohodlia svojej postele a ani pri jedálenskom stole. V domácnosti by ste si mali vytvoriť miesto a jasne si určiť hranice, aby aj deti pochopili, že tam sa pracuje a nevyrušovali vás. Niekedy to bude ťažké, najmä ak vám dieťa ochorie. Všetko sa ale dá zvládnuť. Treba si však čas rozvrhnúť inak ako ste boli doposiaľ zvyknuté.

Ak máte možnosť zriadiť si v podkroví vášho domova miesto, odkiaľ budete pracovať, nezabúdajte mať pravidelne otvorené strešné okno, aby vám do miestnosti prúdil čerstvý vzduch. Hneď sa vám bude lepšie pracovať.

Eliminujte zvuky a ruch z ostatných miestností

Aby vás nikto nevyrušoval, okrem toho, že si na chvíľu vyvetráte a vymeníte vzduch, by ste mali mať úplne zatvorené interiérové dvere do miestnosti, kde pracujete. Ruch z ostatných miestností by vás mohol natoľko rozptyľovať, že by sa čas, za ktorý prácu plánujete zvládnuť, výrazne predĺžil.

Nebuďte v pyžame

Aj keď vás to možno bude lákať pracovať v pyžame, rozhodne to tak nerobte. Dávate tak signál svojmu mozgu, že má relaxovať, oddychovať a nie sa venovať práci. Skúste sa teraz obliecť do oblečenia, v ktorom by ste išli aj do práce a pracujte tak. Môžete si spraviť pauzu, že si dáte kávičku, položíte si ju na konferenčný stolík a zapnete si hudbu. Pauza vám prospeje. Ak však máte dobre rozrobenú prácu, bolo by zbytočné narúšať myšlienkové pochody, nemyslíte?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O autorovi