Od

Toto ročné obdobie, ktoré nasleduje po tom najobľúbenejšom ročnom období, so sebou prináša skracovanie dní, daždivé počasie, ranné hmly a celodenné nízke teploty. Napriek tomu je to kolobeh, ktorý neovplyvníme a musíme sa mu len prispôsobiť.

Rána, kedy cestujeme do práce, poprípade na prechádzku s dieťatkom, bývajú veľmi chladné. Ráno by ste boli rady, keby máte na sebe špeciálne navrhnutú vyhrievanú vestu, ktorá vás zohreje, aj keď je vonku treskúca zima a silný mráz. Nesmiete podceniť obliekanie, či už ráno, alebo počas dňa. Dni sa začínajú ochladzovať a vy sa budete musieť nadobro rozlúčiť so svojimi letnými dámskymi sandálami a letnými šatami.

Bez šatky ani na krok

Okrem hrubšej vetrovky alebo kabátu nosievajte okolo krku šatku, poprípade tenší šál. Môže sa vám to zdať zbytočné, najmä ak teploty nie sú až tak nízke, ale od krku môžete ľahko nachladnúť. Stačí slabší vetrík a ofúkne vás. Nielenže vás začne bolieť hlava, pocítite bolesť krčnej chrbtice a verte, či nie, to nie je nič príjemného. Aj tí, čo chodia do prírody, nosia okrem ďalekohľadov hrubšie šatky, aby ich zahriali, ak ich prekvapí silný vietor.

Zateplená bunda a kabát

Žiadne krátke džínsové bundičky, ale dlhé kabáty a zateplené bundy. Aj keď sa môže zdať, že počasie sa zmení, v septembri a v októbri si už nemôžete dovoliť tenké bundičky, ktoré ste nepretržite nosili počas letných večerov. Aj keď pôjdete na prechádzku s dieťaťom a zatúlate sa do nejakého obchodu (napríklad do akvaristiky, kde vaše ratolesti budú obdivovať klauna očkatého, ktorého poznajú z rozprávky Nemo), buďte dostatočne oblečené. Keď tak, vrstvite – tenké tričko s trojštvrťovými rukávmi, svetrík, poprípade kardigán a na to kabát/ bundu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O autorovi