Od

S náušnicami je to ako s oblečením, nie všetkým ženám pristanú rovnaké kúsky. Ale ako si vybrať iba tie, ktoré vám naozaj pristanú? Tak ako pri oblečení zohľadňujete svoju postavu, tak by ste pri výbere náušníc mali brať ohľad na typ svojej tváre. Aké sú pravidlá pri nákupe náušníc? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Ale pozor, nemyslite si, že črty vašej tváre sú jediným kritériom, ktoré ovplyvňuje výber náušníc. Sú to aj vlasy – ich dĺžka, účes a farba. Poďme sa pozrieť najprv na to, ako si vybrať náušnice podľa tváre.

Okrúhla tvár

Okrúhla tvár je univerzálna, môžete k nej nosiť visiace strieborné náušnice rôznych tvarov a farieb, zlaté obdĺžníkové či platinové trojuholníkové. Tieto náušnice dokážu vašu tvár predĺžiť, čo okrúhlym črtám pristane. A akých sa vyvarovať? V zásade platí jedno pravidlo – vyhýbajte sa takým tvarom náušníc, aký typ tváre máte. Máte okrúhlu tvár? Vyhnite sa veľkým kruhovým a zároveň aj drobným náušniciam.

Oválna tvár

To je tvár, ktorá je najširšia na úrovni nosu a smerom nahor aj nadol sa zužuje. Aké sú najvhodnejšie náušnice pre tento typ? Oválna tvár vyzerá na prvý pohľad trošku predĺžené, preto by ste sa mali vyhýbať dlhým visiacim náušniciam, ktoré vám ju ešte viac predĺžia. Skvelou voľbou sú pre vás slzičkové, špirálové, okrúhle či drobné perlové náušnice.

Hranatá tvár

Hoci sú z tohto typu tváre dámy nešťastné, majú veľké šťastie pri výbere náušníc. Prakticky nemôžu siahnuť vedľa. Zdá sa vám, že je vaša tvár príliš krátka? Kúpte si elipsovité náušnice, ktoré vám tvár predĺžia. Chcete zjemniť jej ostrejšie črty? Ideálne sú drobné okrúhle náušnice. Visiace náušnice tiež dokážu predĺžiť tvár.

Trojuholníková tvár

Vyberať môžete opäť z veľkého množstva náušníc – oválne, špirálové, slzičkové či kruhové. Tieto typy náušníc črty vašej tváre zjemnia. Dôležité je však vyvarovať sa trojuholníkovým.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
O autorovi