Od

O tom, aké riziká obnáša rozchod v modernej dobe, sme už písali. No moderné technológie zmenili aj spoločné začiatky. Na internete sa dozvieme o našich potenciálnych partneroch sa často dozvieme viac ako po piatich prerozprávaných večeroch nad vínom. Ale chceme sa naozaj tieto veci dozvedieť? Čo všetko sa dá o partnerovi zistiť na internete?

Stalo sa vám to niekedy? Mali ste s nejakým mužom príjemný večer, všetko sa javilo ideálne a to až do momentu, kedy ste z čistej zvedavosti vyťukali jeho meno do vyhľadávača…

Sociálne siete

Sociálne siete môžu byť pri preverovaní vášho partnera užitočným zdrojom, Treba si však uvedomiť, že ich obsah podlieha do značnej miery cenzúre vášho partnera a tak na fotkách z párty kde je pod obraz pravdepodobne nebude označený, rovnako ako s najväčšou pravdepodobnosťou neoznačí, že bol v striptízovom klube. Sociálna sieť vám teda napovie to, ako chce aby ho ľudia vnímali, čo tiež nie je zanedbateľná informácia. Ak budete mať „Šťastie“ možno nájdete aj fotku, kde je označený so svojou bývalou a budete ju môcť v tichosti nenávidieť a sledovať jej aktivity alebo to, aké fotky hádže na Instagram.

Byt

Šarmantný, milý a ešte má aj byt. To či je šarmantný a milý musíte zistiť sama ale ako je to s tým bytom vám môže pomôcť preveriť kataster. Ak viete, kde sa ten byt má nachádzať prostredníctvom pár kliknutí viete zistiť, či je jeho vlastníkom, či si na neho bral hypotéku a čo je najdôležitejšie, či nemá na byte exekúcie. Tento krok je mimoriadne dôležitý ak to s partnerom myslíte vážne a chcete budovať spoločnú budúcnosť.

Pán podnikateľ

Predstavil sa vám ako podnikateľ, majiteľ a konateľ úspešnej firmy. Chcete však vedieť ako je na tom s úspešnosťou svojho podnikania naozaj? Na stránke www.zisk.sk si môžete pozrieť, aké hospodárske výsledky jeho firma dosahuje a zistíte, či váš partner je naozaj úspešný podnikateľ alebo je len majiteľ zadlženej firmičky.

Dlhy

Na stránkach zdravotných poisťovní sú zoznamy neplatičov. Ak chcete vedieť, či má váš partner uhradené všetky záväzky vo vzťahu k poisťovniam. Pri tej príležitosti si môžete skontrolovať aj to, ako ste na tom vy. V dohľadnej dobe by sa mal spustiť aj register exekúcii a tak si budete môcť svojho partnera preklepnúť ešte lepšie.

Na internete je nepreberné množstvo informácii a je len na vás, či chcete ísť cestou preverovania vášho partnera, alebo chcete vzťah založiť na vzájomnej dôvere. Správna odpoveď na to, či svojho partnera preverovať alebo nepreverovať neexistuje. Vždy keď sa vyberiete cestou preverovania však myslite na to, že tak ako vy hodnotíte jeho na základe informácii z internetu môžete byť hodnotená i vy.

4.75 avg. rating (95% score) - 4 votes
O autorovi

Jeden komentár

  1. Betty / 26 mája, 2015 at 21:04

    Mne to nepríde fér, preverovať si partnera… vzťah by mal byť založený na úprimnosti.

Komentáre nie sú povolené.