Od

1780784_10201360357552591_100159114_nPrečo by sme niekedy mali staviť na doma vyrobené kozmetické pomôcky?

Či už ide o čistenie pleti, masku alebo peeling, niekedy nemusíme zájsť ďaleko. Stačí otvoriť chladničku a nájdeme tam to pravé pre náš typ pleti.

Tu je niekoľko odporúčaní:

Citrón:  má vysoký obsah vitamínu C, ktorý napomáha pri budovaní kolagénu v pleti. Pomáha tak vybudovať prirodzený kolagén. Kyselina citrónová zase bieli pleť, čím sa zbavíme nechcených pieh, pigmentových fľakov a veľmi účinná je aj pri odstraňovaní ružových stôp po akné. A do tretice citrón sťahuje rozšírené póry a lieči akné.

Využitie: Nakvapkajte si citrón každý druhý večer na vatový tampón  a rovnomerne naneste na tvár. Opláchnite po 15-20 minútach pôsobenia. Najlepší výsledok dosiahnete, ak s touto rutinou vydržíte dostatočne dlho, no prvé viditeľné výsledky by sa mali objaviť už po prvom týždni používania. Overené.

Med: nie je žiadnym tajomstvom, že med má veľa pozitívnych účinkov, či už pri používaní zvnútra alebo zvonka. V starovekom Ríme ho používali v medicíne pre jeho antibakteriálne a antivírusové účinky. A práve vďaka tomu je výbornou maskou na tvár. Obsahuje veľa antioxidantov, čistí pleť a zanechá ju zamatovo jemnú. Je skvelý najmä pre suchú pleť v zime alebo proti vráskam. Avšak jeho protizápalové účinky tiež pomáhajú v boji proti akné.

Cukor: (biely aj hnedý) obsahuje kyselinu glykolovú, ktorá udržiava pleť zdravú. Podobne ako med, cukor je tiež  antibakteriálny a ak ho použijeme v jemnom peelingu, jeho „granulky“ odstránia všetky odumreté bunky.

Peeling: Zmiešajte cukor, med, citrón a kokosový olej spolu a použite to každé ráno ako jemný peeling. Odstráni bunky, ktoré v noci odumreli, zjemní pleť, hydratuje a zabráni vzniku červených vyrážok. Navyše vďaka kokosovému oleju nebudete potrebovať žiadny vyživovací krém.

Biely jogurt: Ak vás nepresvedčil citrón, podobné účinky má aj bio biely jogurt. Vybieli stopy po akné, pigmentové škvrny a na rozdiel od citrónu nevysuší pleť. Najlepší účinok však dosiahnete kombináciou citrónu a bieleho jogurtu. Zmiešajte ich dokopy a použite ako 15 minútovú večernú masku každý druhý či tretí večer.

1660603_10201360355752546_654148325_nOlivový olej/ kokosový olej/ argánový olej/ jojobový olej… Každý 100% prírodný olej má veľa pozitívnych účinkov pre našu pleť. Sú ideálne pre každý typ pleti, dokonca aj pre mastnú, stačí len nájsť ten pravý, ktorý vám vyhovuje. Hovorí sa, že všetko oil-free, čiže bez obsahu oleja, je to správne pre mastnú pleť. Avšak nie je to pravda. Vysušovaním mastnej pleti, bude vaša pleť prinútená k zvýšenej produkcii kožného mazu, aby vyrovnala deficit. A tak, keď jej doprajete pár kvapiek bio oleja každý večer, vaša pleť vám poďakuje zníženou tvorbou mazu, čo znamená menej lesku, menej vyrážok a viac zdravia.

Záver? Netreba podceňovať vedecký pokrok v kozmetických laboratóriách, no prečo míňať veľa peňazí na niečo, čo si za pár eur môžeme spraviť doma aj samy? Spoľahnite sa niekedy na vašu chladničku a kuchyňu viac ako na drogériu či lekáreň. Vaša pleť vám za to poďakuje.

Viac skúseností nájdete na: middleclassdays.blogspot.sk

Coraline

 

 

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
O autorovi